Eyelit

Eyelit yıllardır plastik cerrahinin ve kozmetolojiyle ilgilenen diğer branşların tedavi etmeye uğraştığı ve şimdiye kadar çok da etkin yöntemler geliştirememiş olduğu genetik gözaltı morluk sorununun çözümünde oldukça etkili bir yenilikçi yaklaşım ve tedavidir.
Biz yaklaşık 6 aydır kliniğimizde kullanıyoruz. Kliniğimizde kullandığımız bu cihazın tabi ki etkinliğini hem hastaların önce ve sonra fotoğraflarında hem de hastaların kendi analizlerinde görebiliyoruz. Ancak buna ek olarak kliniğimizde bulunan Visia cihazı ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunda da ciltteki, özellikle gözaltındaki uygulama sahasındaki morluk miktarının açıldığını net olarak tespit ettik. Bunu yetkili mercilere de ilettik ve onlarda böyle bir datayla taçlandırdığımız için bizlere teşekkür ettiler. Bundan sonra uygulama yaptığımız tüm hastalarla Eyelit ile tedavinin ne yönde ne oranda yüzdelik dilim açısından ne kadar etkin şekilde tedavi edici olup olmadığını değerlendirmeye de devam edeceğiz. Eyelit bir medikal karbondioksit gazı uygulamasıdır. Tedavi dokudaki karbondioksitin yarattığı iskemi yani yeterli oksijenizasyonun oraya gidemediğinin vücut tarafından algılanmasını sağlaması temeline oturtulmuş bir tedavidir. Yani karbondioksit verdiğimiz yerde oksijen yerine karbondioksit geçtiği için vücut oradaki dokunun oksijene yeterince ulaşamadığı gibi bir kanıya sahip olup oraya daha fazla oksijen götürebilmek adına yeni bir damar ağı oluşturması yönünde bazı çalışmalar yapar. Bu uygulama tekrar ettikçe ve bu sayede sahaya yeni damar ağının oluşması sağlanır. Sahada oluşan yeni damara daha çok oksijenin gidebilmesini ve bu sayede oksijenin gittiği yerdeki rengin açılmasını sağlamasıyla etki eden kalıcı bir tedavi yöntemidir. Tabi ki hastalar bana bunu soruyorlar:
*Hocam bu tedavi kaç yıl kalıcıdır?
-Aslında tedavi bir kalıcı yöntem ancak hastanın sigara kullanımı alkol kullanımı, kötü uyku düzeni ve göz altında morluğa sebep olan normalde gözaltında genetik morluğa sahip olmayan hastalarında kötü yaşam koşulları ya da dikkatsiz beslenme, alerjik tablolar gibi yaşayabileceği göz altındaki morarma ya da morluk, renk değişimi gibi sorunlara sebep olan durumlardan kaçınmaları gerekiyor. Ancak bunlardan kaçındıkları süre boyunca etkili bir tedavi kısaca örnekle sigara kullanan bir hasta ise Eyelit tedavisinden sonra hastanın gözünün altında sigara kullanımına bağlı rengin giderek koyulaşması ve bu koyulaşmanın hızının normalden daha hızlı olacağını söyleyebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact Us

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
TurkishArabicEnglishGerman